Nagrody za rozwój sportu szkolnego

Jan Wacławski, wójt Stryszowa oraz nauczyciele Adam Kunowski z Wadowic i Jan Gębala ze Stronia otrzymali odznaczenia państwowe i związkowe za wspieranie sportu szkolnego.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński i Minister Sportu Mirosław Drzewiecki przyznali Adamowi Kunowskiemu Koordynatorowi Powiatowemu Sportu i nauczycielowi wychowania fizycznego w Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Wadowicach srebrny medal "Za długoletnią służbę", a srebrną odznakę "Za Zasługi dla Sportu" Janowi Gębali, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Stroniu.
Ponadto Małopolski Szkolny Związek Sportowy nadał Janowi Wacławskiemu, wójtowi gminy Stryszów okolicznościowy medal "Za Zasługi w Rozwoju Sportu Młodzieży Szkolnej i dyplom. W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano m.in.: "(...) udzielona nam pomoc pana i jego urzędu pozwala na organizację wielu imprez i zawodów sportowych, przynosząc uczestnikom emocje, radości i entuzjazm oraz korzyści edukacyjne. Serdecznie gratulujemy sukcesów odnoszonych przez szkoły w imprezach wojewódzkich i powiatowych oraz rankingach współzawodnictwa, świadczących o działalności uczniów i kompetentnej pracy nauczycieli" - czytamy w liście gratulacyjnym od SZS Małopolska.
Uroczystość zorganizowana w Krakowie, stanowiła równocześnie podsumowanie "Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży" SZS za rok szkolmy 2007/08.
Uczestniczyły w niej delegacje szkół województwa, które wyróżniły się w organizacji imprez sportowych.
(RASZ) "Dziennik Polski"

Małopolski Szkolny Związek Sportowy powstał w 1953 r. Jest powszechną, społeczną, samorządową organizacją sportowo – wychowawczą, działającą dla uczniów, kultury fizycznej i sportu dzieci i młodzieży, promującą aktywność ruchową i zdrowy styl życia. Organizacja realizuje od wielu lat Małopolski System Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży, w którym każdego roku bierze udział około 200 tys. uczniów. Małopolski Szkolny Związek Sportowy organizuje również obozy sportowe oraz liczne zawody, w tym także dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Organizacja jest ściśle związana ze szkolnictwem, posiada swoje struktury w powiatach, a samorządy wielu gmin i powiatów przyznają środki finansowe na realizację poszczególnych projektów.